Exkurze
 
 
Zřizovatel

 
 
Aktuality
Nabídka zaměstnání
20.9.2017

Nabízíme s nástupem od 1. 10. 2017 na plný úvazek pracovní pozici učitele odborného výcviku se zaměřením na obor Kuchař. Velmi dobré platové podmínky, příjemné prostředí, zajímavá práce. Bližší informace poskytne ZŘ Erban 773 786 252.  

Exkurze do výroby olejů
27.3.2017

Více v sekci O škole - Akce školy - Exkurze

Srdce na talíři 2017
27.3.2017

Celostátní soutěž žáků oboru Stravovací a ubytovací služby. Více v sekci O škole - Akce školy - Soutěže

 
 
Bakaláři

 
 
A
A
A

Exkurze do výroby olejů

Vloženo: 27.3.2017 | Autor: Prochazka | Zobrazeno: 1080x
Dne 23. 3. 2017 proběhla exkurze našich žáků oboru PEKAŘ do švýcarské firmy GLENCORE International AG, která je největším obchodníkem s komoditami na světě. Těží, pěstuje plodiny, kupuje, přepravuje a prodává celou řadu základních surovin od uhlí přes měď po obilí.

V České republice působí firma v Ústí nad Labem, kde v bývalém areálu zkrachovalé Setuzy zpracovává olejniny a vyrábí zde rostlinné oleje (např. Vegetol, Lukana).

Vedení firmy v čele s paní HR manažerkou Anetou Martiškovou nás vřele přijalo. Nejprve nám ve společenské místnosti Kamila Roučková firmu představila, poté jsme byli proškoleni o bezpečnosti a nic už nebránilo tomu, abychom vyrazili do terénu.

V průběhu exkurze měli žáci možnost vidět zpracování olejnin od semínek až po stáčení oleje do lahví. Celá exkurze byla velkým přínosem pro doplnění teoretických znalostí žáků v jejich oboru vzdělání. 

 

Zapsala: Ing. Miroslava Herynková