Exkurze

Vloženo: 27.3.2017 | Autor: Prochazka | Zobrazeno: 64x
Dne 23. 3. 2017 proběhla exkurze našich žáků oboru PEKAŘ do švýcarské firmy GLENCORE International AG, která je největším obchodníkem s komoditami na světě. Těží, pěstuje plodiny, kupuje, přepravuje a prodává celou řadu základních surovin od uhlí přes měď po obilí.

V České republice působí firma v Ústí nad Labem, kde v bývalém areálu zkrachovalé Setuzy zpracovává olejniny a vyrábí zde rostlinné oleje (např. Vegetol, Lukana).

Vedení firmy v čele s paní HR manažerkou Anetou Martiškovou nás vřele přijalo. Nejprve nám ve společenské místnosti Kamila Roučková firmu představila, poté jsme byli proškoleni o bezpečnosti a nic už nebránilo tomu, abychom vyrazili do terénu.

V průběhu exkurze měli žáci možnost vidět zpracování olejnin od semínek až po stáčení oleje do lahví. Celá exkurze byla velkým přínosem pro doplnění teoretických znalostí žáků v jejich oboru vzdělání.

Zapsala: Ing. Miroslava Herynková