Soutěže

Nabídka zaměstnání
20.9.2017

Nabízíme s nástupem od 1. 10. 2017 na plný úvazek pracovní pozici učitele odborného výcviku se zaměřením na obor Kuchař. Velmi dobré platové podmínky, příjemné prostředí, zajímavá práce. Bližší informace poskytne ZŘ Erban 773 786 252.

Přehlídka odborných dovedností oboru řezník - uzenář

Vloženo: 24.4.2017 | Autor: Prochazka | Zobrazeno: 184x
Ve dnech 11. a 12. 4. 2017 se konala v Integrované střední škole a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky Valašské Meziříčí přehlídka odborných dovedností oboru řezník - uzenář (11. ročník). Záštitu nad odbornou soutěží převzali ministr zemědělství Ing. Mariana Jurečka a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Naše škola vyslala poprvé na tuto soutěž dvoučlenný tým, kteří se zařadil mezi osm týmů z celé České republiky (např. školy z  Prahy, Brna, Jeseníku, Poličky, Opavy). Všech osm týmů soutěžilo postupně v bourání masa, vařené výrobě, senzorickém testu, regionálním výrobku a o nejlepší řeznický stůl, kde fanoušci hlasovali přes facebook.

Soutěže se zúčastnili žáci prvního ročníku Petr Barcal a Antonín Hájek pod vedením učitelů Jana Málka a Ladislava Vlasáka. Ústečtí žáci vsadili na klasické jaternice, libovou tlačenku v netradičním obale a játrovou paštiku s brusinkami a koňakem naplněnou ve sklenicích, jako to dělávaly naše babičky.

Nadějní budoucí řezníci dokázali vybojovat hned tři umístění! A to: 1. místo za nejhezčí řeznický stůl (hlasováním), 2. místo za regionální výrobek (Trmická klobása) a 3. místo za vařenou výrobu (výroba jaternic, tlačenky a játrového výrobku).

Nutno dodat, že naši chlapci byli jediní ze všech soutěžících žáky prvního ročníku, a přes velkou konkurenci dokázali uspět.

Zapsal: Jan Málek - UOV

Natáčení regionální televize