Kotva
Vybíjená 2019
Celý článek
Jižní Morava
Celý článek
Prodavačské dovednosti 2019
Celý článek
Zřizovatel

Aktuality
ZAHÁJENÍ ŠK. ROKU 19/20
30.8.2019

Záhájení školního roku je pro všechny třídy a ročníky Vzdělávacího střediska Trmice dne 2. 9. 2019.

Všechny 1. ročníky nastupují v 7:55 do učeben dle níže uvedeného rozpisu.

Všechny vyšší ročníky nastupují v 10:00 (rozpis učeben uveden ve vestibulu školy) 

1. ročník Cukrář - učebna č. 23 (2. patro)

1. ročník Řezník - uzenář - učebna č. 22 (2. patro)

1. ročník Operátor skladování - učebna č. 22 (2. patro)

1. ročník Prodavačské práce - učebna č. 14 (1. patro)

1. ročník Stravovací a ubyt. služby - učebna č. 15 (1. patro)

1. ročník Pečovatelské služby - učebna č. 15 (1. patro)

 

Bakaláři

Mapa webu

Prodavač 2015 – jubilejní 10. ročník proběhl 9. 4. 2015.

Vloženo: 10.4.2015 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 977x | Zatím neupraveno
Střední škola obchodu, řemesel, služeb a Základní škola, Ústí nad Labem, příspěvková organizace uspořádala jubilejní 10. ročník celostátní odborné soutěže Prodavač 2015. Letošní soutěž se konala pod záštitou paní Jany Vaňhové, náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje.

              

 

Rekordních 52 soutěžících žáků z 16 škol z celé České republiky zápolilo v praktických dovednostech a teoretických znalostech.

   Ředitel školy Mgr. Pavel Caitaml v úvodní slovu zdůraznil význam a potřebnost obchodních a službových řemesel.  Důležitost této tradiční akce naší školy potvrdila i přítomnost mnoha vzácných hostů. Společně s paní Janou Vaňhovou se zúčastnili Ing. Štěpán Harašta, Mgr. Ludislava Poupalová a Ing. Miroslav Vacek v čele delegace zřizovatele školy Krajského úřadu Ústeckého kraje, dále starostka města Trmice Mgr. Jana Oubrechtová, zástupci Odborového svazu pracovníků obchodu a zástupci našeho smluvního pracoviště Hypermarket Globus Trmice. Za Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v ČR soutěž sledoval ing. Stanislav Mihulka, CSc. K významným sponzorům soutěže patřil zřizovatel školy, firma INPEKO, s.r.o. Ústí nad Labem, Hypermarket Globus Trmice, OSPO a další. Všem sponzorům velmi děkujeme.

   Mezi nejatraktivnější  disciplíny patřilo určování vzorků zboží, balení různých druhů zboží a potravin, vážení, aranžování a nákup na pokladně. K teoretickým disciplínám patřil např. test z cizího jazyka, všeobecný test o ČR, obchodní počty a test ze zbožíznalství. Soutěžící žáci prokázali odbornou šikovnost a výborné teoretické znalosti. 

   Zajímavý byl doprovodný program tohoto jubilejního ročníku. Historický koloniál nás nostalgicky vrátil do dob obchodů našich babiček a našeho dětství. Na velkoplošné obrazovce probíhala prezentace naší školy, která patří k největším školám v Ústí nad Labem. V průběhu řešení teoretické části se učitelé z doprovodných škol zúčastnili zajímavé exkurze za krásami Ústí nad Labem a jeho okolí.     

   Odpoledne už všichni netrpělivě očekávali konečné výsledky. V kategorii 1. ročníků zvítězila Katka Králová ze SŠ obchodní Kolín, v kategorii 2. ročníků zvítězila Martina Strnadová ze SŠ železniční, technické a služeb, Šumperk. Velkou radost pořádající škole udělala Šárka Dvořáková, která zvítězila mezi žáky 3. ročníků. Ale velké blahopřání patří všem soutěžících a jejich pedagogickému doprovodu za úspěšnou propagaci učebního oboru Prodavač.

Těšíme se na 11. ročník soutěže PRODAVAČ 2016, který proběhne v prostorách školy v Keplerově ulici  dne 7. 4. 2016. Již nyní jste srdečně zváni.

 

10. 4. 2015 RNDr. Mgr. Dušan Erban

 

 Prodavač 2015 - výsledky (Velikost: 53.27 kB)

 

FOTO 1 – slavnostní zahájení

FOTO 2 – úvodní slovo náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje paní Jany Vaňhové

FOTO 3 – soutěžní disciplína balení

FOTO 4 – vážení na přesnost na klasické váze

FOTO 5 – velmi atraktivní disciplína poznávání vzorků

FOTO 6 – historický koloniál vybudovaný v jedné z učeben s nefalšovaným hokynářem

FOTO 7 – v kategorii 3.ročníků zvítězila žákyně naší školy Šárka Dvořáková (vpravo)