Kotva

Potravinová sbírka 2019

Žáci oboru Operátor skladování znovu pomáhali v sobotu 23. 11. 2019 při organizování Národní potravinové sbírky na prode...
Více informací

Stolní tenis

Turnaje ve stolním tenisu 22.11.2019 se zúčastnilo bezmála 50 žáků....
Více informací

Muzeum čokolády

Pro zpestření teoretické výuky a hlavně rozšíření si obzorů vyrazili v pátek 25. 10. 2019 žáci 2. ročníku oboru Cukrář d...
Více informací
Zřizovatel

Aktuality
Jarní prázdniny
3.2.2020

Od 3. 2. do 7. 2. 2020 mají žáci jarní prázdniny.

Pololetní prázdniny
31.1.2020

31. 1. 2020 mají žáci jednodenní pololetní prázdniny

Pololetní vysvědčení
30.1.2020

30. 1. 2020 žáci dostanou výpis z vysvědčení za 1. pololetí

Bakaláři

Mapa webu

Prodavačské dovednosti 2015

Vloženo: 26.4.2015 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 1004x | Zatím neupraveno
Střední škola obchodu, řemesel, služeb a Základní škola, Ústí nad Labem pořádala 16. 4. ve vzdělávacím středisku Trmice již 2. ročník krajské soutěže s názvem „PRODAVAČSKÉ DOVEDNOSTI 2015“.

Soutěž je určena žákům z oborů vzdělání skupiny „E“. Soutěžící se utkali v různých dovednostech, které by správný prodavač měl znát a umět. Žáci balili bonboniéru, lahev, kosmetický balíček, odhadovali 15 dkg bonbonů, prováděli účtování na pokladně, určovali různé druhy koření a kořenících přípravků a psali znalostní testy ze zbožíznalství a obchodního provozu.

Po litém boji se na třetím místě umístil Jan Zíma z pořádající školy a na druhém Lucie Gorolová ze Střední školy technické, gastronomické a automobilní Chomutov. První místo   vybojovala Veronika Cicuová, taktéž ze Střední školy technické, gastronomické a automobilní Chomutov.

Nejlepším žákům předala paní Lenka Pešková, zástupce hypermarketu Globus, společně s Mgr. Pavlem Caitamlem, ředitelem pořádající školy, poháry, diplomy a hodnotné ceny, které do soutěže daroval hypermarket Globus. Nikdo ze soutěžících však neodjížděl z Trmic s prázdnou. Všem soutěžícím darovala pořádající škola trička s logem školy, psací potřeby a další milé pozornosti, které pro všechny soutěžící zajistil hypermarket Globus, garant soutěže.

Je na místě poděkovat všem učitelům, kteří pečlivě připravovali soutěžící po stránce vědomostní i dovednostní. Takto připravení absolventi mají velké šance uplatnit se dobře  na trhu práce a uspět v konkurenci s ostatními absolventy středních škol.

Děkujeme hypermarketu Globus, kde vykonávají žáci pořádající školy odborný výcvik, za hodnotné ceny a odbornou podporu soutěže.  

 

Miroslava Herynková

ředitelka soutěže