Kotva
Zřizovatel

 
 
Aktuality
Úspěch žáků v mezinárodní gastronomické soutěži
24.1.2018

Na mezinárodním mistrovství ČR Gastro Junior Brno BIDFOOD CUP 2018 (18.-21.1.18) obsadila žákyně oboru Cukrář vynikající 2. místo a žák oboru Kuchař pěkné bronzové bodové pásmo. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Erban, ZŘ    

Dobrá škola Ústeckého kraje 2016/2017
9.11.2017

V soutěži Dobrá škola 2016/2017 obsadila naše škola výborné 4. místo mezi všemi středními odbornými školami Ústeckého kraje. Hodnotí se výsledky v soutěžích, výsledky ve vzdělávání, spolupráce s VŠ, zaměstnavateli a sociálními partnery, zajištění vzdělávacích kurzů a exkurzí, projektová činnost a ekonomika školy. Soutěž vyhlašuje zřizovatel škol - Krajský úřad ÚK.                      Mgr. Pavel Caitaml, ředitel školy

Exkurze do výroby olejů
27.3.2017

Více v sekci O škole - Akce školy - Exkurze

Srdce na talíři 2017
27.3.2017

Celostátní soutěž žáků oboru Stravovací a ubytovací služby. Více v sekci O škole - Akce školy - Soutěže

 
 
Bakaláři

 
 
Mapa webu
A
A
A

Přehlídka odborných dovedností oboru řezník - uzenář

Vloženo: 24.4.2017 | Autor: Prochazka | Zobrazeno: 511x | Zatím neupraveno
Ve dnech 11. a 12. 4. 2017 se konala v Integrované střední škole a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky Valašské Meziříčí přehlídka odborných dovedností oboru řezník - uzenář (11. ročník). Záštitu nad odbornou soutěží převzali ministr zemědělství Ing. Mariana Jurečka a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Naše škola vyslala poprvé na tuto soutěž dvoučlenný tým, kteří se zařadil mezi osm týmů z celé České republiky (např. školy z  Prahy, Brna, Jeseníku, Poličky, Opavy). Všech osm týmů soutěžilo postupně v bourání masa, vařené výrobě, senzorickém testu, regionálním výrobku a o nejlepší řeznický stůl, kde fanoušci hlasovali přes facebook.

Soutěže se zúčastnili žáci prvního ročníku Petr Barcal a Antonín Hájek pod vedením učitelů Jana Málka a Ladislava Vlasáka. Ústečtí žáci vsadili na klasické jaternice, libovou tlačenku v netradičním obale a játrovou paštiku s brusinkami a koňakem naplněnou ve sklenicích, jako to dělávaly naše babičky.

Nadějní budoucí řezníci dokázali vybojovat hned tři umístění! A to: 1. místo za nejhezčí řeznický stůl (hlasováním), 2. místo za regionální výrobek (Trmická klobása) a 3. místo za vařenou výrobu (výroba jaternic, tlačenky a játrového výrobku).

Nutno dodat, že naši chlapci byli jediní ze všech soutěžících žáky prvního ročníku, a přes velkou konkurenci dokázali uspět.

 

Zapsal: Jan Málek - UOV

 

 

Natáčení regionální televize

foto z natáčení ZDE