Kotva

Distanční výuka od 1. 3. 2021

Od 1. 3. 2021 probíhá distanční výuka i pro žáky oboru Praktická škola dvouletá ...
Více informací

ZÁVĚREČNÉ ROČNÍKY

Výuka ve 2. pololetí a závěrečné zkoušky platí pouze pro třetí ročníky SŠ...
Více informací

Nabídka oborů

...
Více informací

Zahraniční stáž žáků - Polsko 2019

12. 2. 2020 proběhla u nás na škole prezentace zahraniční stáže žáků v Polsku....
Více informací
Zřizovatel

Aktuality
Úřední hodiny
3.3.2021

Od 1. 3. 2021 jsou upraveny úřední hodiny pro veřejnost:

Pondělí  8:00 – 13:00

Středa    8:00 – 13:00

Mgr. Pavel Caitaml, ředitel školy
Distanční výuka od 1. 3. 2021
27.2.2021

Od 1. 3. 2021 probíhá výuka celé školy distanční formou. Průběh distnční výuky je vyvěšen na stránkách školy v sekci O škole - distnční výuka.

Mgr. Pavel Caitaml, ředitel školy
RESPIRÁTORRY VE ŠKOLE
25.2.2021

S účinností od 25. 2. 2021 musí mít v budově školy každý zaměstnanec, žák, cizí osoba – respirátor nebo zdravotnickou obličejovou masku (chirurgická rouška). Od 1. 3. 2021 musí být dvě přes sebe přeložené zdravotnické obličejové masky.

Mgr. Pavel Caitaml, ředitel školy
Závěrečné ročníky - výuka a ZZ
17.2.2021

VÝUKA ZÁVĚREČNÝCH ROČNÍKŮ VE 2. POLOLETÍ

Stále probíhá distanční výuka prostřednictvím MS Teams a webových stránek školy.

Na základě doporučení MŠMT se výuka ve 2. pololetí zaměří na předměty související se závěrečnou zkouškou (odborné předměty, občanská nauka, ekonomika, občanská výchova) a praktické vyučování. 

Seznam vyučovaných předmětů (Velikost: 34.96 kB)

Po případném obnovení prezenční výuky, bude v bakalářích i na stránkách školy vyvěšen nový rozvrh.

 

NÁHRADNÍ A OPRAVNÉ ZKOUŠKY ZA 1. POLOLETÍ

K závěrečným zkouškám bude připuštěn žák, který byl v 1. pololetí hodnocen ze všech povinných předmětů.

Postup připuštění k závěrečným zkouškám (Velikost: 404.62 kB)

V případě, že žák nebyl v 1. pololetí hodnocen nebo byl hodnocen známkou 5 (nedostatečná), pak si požádá ředitele školy o povolení zkoušky v náhradním nebo opravném termínu (FORMULÁŘ ZDE) (Velikost: 26 kB)

V případě, že je žák v náhradním termínu hodnocen známkou 5 (nedostatečná), pak může požádat ředitele školy o opakování ročníku.

 

 

POLOLETNÍ HODNOCENÍ
26.1.2021

Dle doporučení ministerstva školství se výpisy z vysvědčení budou žákům rozdávat až po obnovení prezenční výuky ve škole.

Přehled pololetního hodnocení je přístupné v aplikaci Bakalář v ikoně POLOLETÍ. Každý žák obdržel na začátku školního roku přístupové údaje pro žáka i pro rodiče.

Doporučení MŠMT pro školy k hodnocení ZDE (Velikost: 313.61 kB)

Bakaláři

Facebook
Mapa webu

Muzeum čokolády

Vloženo: 4.11.2019 | Autor: Prochazka | Zobrazeno: 393x
Pro zpestření teoretické výuky a hlavně rozšíření si obzorů vyrazili v pátek 25. 10. 2019 žáci 2. ročníku oboru Cukrář do pražského Muzea čokolády v Celetné ulici. Pokud někdo čekal klasickou výstavu nejrůznějších čokolád v uzavřených vitrínách, velice se mýlil.

Vše začíná v dílně sira Henryho, který nás díky svému stroji času přenesl o několik staletí zpět za Mayi a Aztéky do střední Ameriky, kde jsme s nimi mohli ochutnat první nápoj z čokolády. V další místnosti jsme s flotilou Hernána Cortése dovezli kakaové boby do Evropy, popíjeli jsme čokoládový nápoj ze speciálních šálků na vídeňském dvoře. Prošli jsme uličkami staré Prahy a navštívili dům u Černého slunce, kde sídlila první výrobna čokolády.  V poslední části výstavy se díky informačním nástěnným panelům a interaktivním obrazovkám seznamujeme s vývojem továren na čokoládu nejen u nás ale i v zahraničí, vypijeme si kávu s pány Hrabalem a Ladou a nakonec vystojíme frontu v obchodě na pochoutku Metro. Kromě toho při ochutnávce poznáváme rozdíl mezi čokoládou vyrobenou z původní odrůdy Criollo a kříženou odrůdou Trinitario, získáváme první recepturu na tabulkovou čokoládu. Zúčastníme se ukázky výroby belgických pralinek, kde se dozvíme, jak se čokoláda temperuje a proč tímto procesem musí projít. Samozřejmě nechybí další ochutnávka a už scházíme do obchůdku, ve kterém nakupujeme nezbytné čokoládové suvenýry. Ještě naposledy koukneme pod ruce šikovným zaměstnancům, kteří nejrůznější čokoládové pochoutky vyrábějí přímo před zraky návštěvníků, a s muzeem se loučíme.

 

Ing. Monika Salačová