Kotva

Muzeum čokolády

Pro zpestření teoretické výuky a hlavně rozšíření si obzorů vyrazili v pátek 25. 10. 2019 žáci 2. ročníku oboru Cukrář d...
Více informací
Zřizovatel

Aktuality
Talent školy 2019
6.12.2019

Talent školy 2019

Bakaláři

Mapa webu

Muzeum čokolády

Vloženo: 4.11.2019 | Autor: Prochazka | Zobrazeno: 65x
Pro zpestření teoretické výuky a hlavně rozšíření si obzorů vyrazili v pátek 25. 10. 2019 žáci 2. ročníku oboru Cukrář do pražského Muzea čokolády v Celetné ulici. Pokud někdo čekal klasickou výstavu nejrůznějších čokolád v uzavřených vitrínách, velice se mýlil.

Vše začíná v dílně sira Henryho, který nás díky svému stroji času přenesl o několik staletí zpět za Mayi a Aztéky do střední Ameriky, kde jsme s nimi mohli ochutnat první nápoj z čokolády. V další místnosti jsme s flotilou Hernána Cortése dovezli kakaové boby do Evropy, popíjeli jsme čokoládový nápoj ze speciálních šálků na vídeňském dvoře. Prošli jsme uličkami staré Prahy a navštívili dům u Černého slunce, kde sídlila první výrobna čokolády.  V poslední části výstavy se díky informačním nástěnným panelům a interaktivním obrazovkám seznamujeme s vývojem továren na čokoládu nejen u nás ale i v zahraničí, vypijeme si kávu s pány Hrabalem a Ladou a nakonec vystojíme frontu v obchodě na pochoutku Metro. Kromě toho při ochutnávce poznáváme rozdíl mezi čokoládou vyrobenou z původní odrůdy Criollo a kříženou odrůdou Trinitario, získáváme první recepturu na tabulkovou čokoládu. Zúčastníme se ukázky výroby belgických pralinek, kde se dozvíme, jak se čokoláda temperuje a proč tímto procesem musí projít. Samozřejmě nechybí další ochutnávka a už scházíme do obchůdku, ve kterém nakupujeme nezbytné čokoládové suvenýry. Ještě naposledy koukneme pod ruce šikovným zaměstnancům, kteří nejrůznější čokoládové pochoutky vyrábějí přímo před zraky návštěvníků, a s muzeem se loučíme.

 

Ing. Monika Salačová